Lale Festivali 2015

Lale Temalı Ürünler Sergisi ile Emirgan Korusu’ndayız…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve 2011 yılından bu yana Kadın Koordinasyon Merkezi’nin katılımcısı olduğu Lale Festivali’nin 10. su, 1 – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

“İstanbul’da Lale Zamanı” sloganı ile bu yıl 10. su gerçekleştirilen Lale Festivali’nin açılışı 11 Nisan 2015’de, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş, eşi ve Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Sayın Özleyiş Topbaş tarafından Emirgan Korusu’nda gerçekleştirildi.

Festival kapsamında; Emirgan Korusu, Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı, Sultanahmet Meydanı, CRR Sergi Salonu, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi ve Maltepe Sahili’nde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu etkinliklerden biri de Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan “Lale Temalı Ürünler Sergisi”. Emirgan Korusu’nda gerçekleştirilen sergi programında KKM Eğitim ve İstihdam Atölyesi’nde mesleki eğitim alan öğrenciler tarafından hazırlanan ürünler halkın beğenisine sunuluyor.

Kasnakta tığ ile boncuk işleme ve yapay çiçek yapımı el sanatlarına ait el emeği ürünlerin yer aldığı sergi Nisan ayı boyunca ziyaret edilebilecek.

Galeri