Çocuk Kulübü Açıldı

Çocuk Kulübü'müz ile eğitime ve sanata destek veriyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile kadınların ve çocukların yanındayız.

Çocuk film şenlikleri, kitap kampanyaları ve anasınıfı projesinin ardından “Çocuk Kulübü” projemiz ile eğitime ve sanata destek veriyoruz.

Çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel gelişiminde sanatın önemi büyük ancak kısıtlı imkânlara sahip çocuklar için sanat faaliyetlerine erişim neredeyse imkânsız.

Bizler merkez olarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını sanatla buluşturmayı istedik ve bu amaçla Çocuk Kulübü'müzü oluşturduk. Mart ayında faaliyet vermeye başlayan merkezde başlangıç olarak resim ve gitar dersleri veriliyor.

Eğitim alan çocukların tamamı merkezin yardım sistemine kayıtlı ailelerin çocuklarından oluşuyor. Pazartesi günleri gerçekleştirilen ve ücretsiz verilen eğitimlerimizde malzeme masrafları da merkezimiz tarafından karşılanıyor.

1999 yılından bu yana yürüttüğümüz aile bazlı çalışmalar ve gerçekleştirdiğimiz projeler ile, ihtiyaç duyulan her konuda kadınlara ve çocukların yanında olmaya devam ediyoruz.

Galeri