Anneler Günü Etkinlikleri

Anneler Günü’ne özel hazırladığımız konser ve piknik organizasyonlarımız ile annelerimize özel bir gün hediye ediyoruz. Geleneksel olarak hazırladığımız programımız ile annelerimize, “Bu Kalp Sizi Unutur mu” diyoruz.

Mayıs 2005’de, İBB Florya Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen “anneler günü” programında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Fahri Başkanı Özleyiş Topbaş, karanfil ve giyim çeki dağıtarak annelerin anneler gününü kutladı.

Dünya gözüyle Boğaziçi’ni gördüler… 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, “geçim derdinden İstanbul’un güzelliklerini keşfetmeye” fırsat bulamamış 250 kadın ve çocukları için Boğaz turu düzenledi. İDO’nun katkılarıyla gerçekleştiren tura, KKM’nin tespitleri doğrultusunda İstanbul’un en fakir semtlerinden olan Sultanbeyli ve Gaziosmanpaşa ilçelerinden seçilen aileler katıldı. Ayrıca, KKM Başkanı Özleyiş Topbaş, Boğaz turundan sonra, geziye katılan kadınlara İBB Beykoz Sosyal Tesislerinde yemek verdi.

İkinci anneler günü etkinliği, Mayıs 2006’da, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Program KKM tanıtım filmi ile başladıktan sonra şiir dinletisi ve Zara'nın verdiği konserle son buldu.

Üçüncü anneler günü etkinliği, Mayıs 2007’de, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) ile birlikte yapılan program Muazzez Ersoy’un verdiği konser ile son buldu.

2008 yılının Mayıs ayında Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde, İSMEK ile ortaklaşa gerçekleştirilen Anneler Günü programı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi (İSÖM) öğrencisi Neval Kahraman’ın söylediği şarkılarla başlayıp, İSMEK öğrencilerinin verdiği müzik ziyafeti ve ardından Gülben Ergen konseri ile devam etti.

2009 yılının Mayıs ayında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda, İSÖM ve İSMEK Müzik Gruplarının müzik dinletilerinden ardından Muazzez Ersoy konseriyle devam etti.

3 Mayıs 2010’da Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan programda Seda Sayan konseri gerçekleştirildi.

10 Mayıs 2012’de Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan programda Jale Parıltı konseri gerçekleştirildi.

7 Mayıs 2013’de Sütlüce’de yapılan kutlama programı kapsamında, piknik organizasyonu ve İSÖM müzik eğitmenleri İlter Burak Kalay, Özge Karaahmetoğlu ve Erkan Başyıldız tarafından verilen konser gerçekleştirildi.

Galeri